filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Czeskie Lwy
1997
http://filmovaakademie.cz/
Czeska Akademia Filmowa i Telewizyjna
Czeski Lew
Najlepszy film
wygrane
Kola
(1996)
Pięćdziesięciopięcioletni wiolonczelista opiekuje się synem swojej fikcyjnej żony.
nominacje
Underground
(1995)
Zapomniane światło
(1996)
Najlepsza aktorka
wygrane
[Libuše Šafránková]
Libuše Šafránková
jako Klára w filmie
Kola
(1996)
nominacje
Milena Dvorská
Kamenný most
(1996)
Tatiana Dyková
Szeptem
(1996)
Najlepszy aktor
wygrane
[Bolek Polívka]
Bolek Polívka
jako Pastor Holý w filmie
Zapomniane światło
(1996)
nominacje
Zdeněk Svěrák
Kola
(1996)
Marián Labuda
Ubu król
(1996)
Najlepsza aktorka drugoplanowa
wygrane
[Veronika Žilková]
Veronika Žilková
jako Marjánka w filmie
Zapomniane światło
(1996)
nominacje
Stella Zázvorková
Kola
(1996)
Barbora Hrzánová
Spiskowcy rozkoszy
(1996)
Najlepszy aktor drugoplanowy
wygrane
[Andrey Khalimon]
Andrey Khalimon
jako Kolja w filmie
Kola
(1996)
nominacje
Ondřej Vetchý
Kola
(1996)
Karel Roden
Ubu król
(1996)
Najlepszy reżyser
wygrane
[Jan Svěrák]
Jan Svěrák
Kola
(1996)
nominacje
Petr Václav
Marian
(1996)
Vladimír Michálek
Zapomniane światło
(1996)
Najlepszy scenariusz
wygrane
Kola
(1996)
Zdeněk Svěrák
Pięćdziesięciopięcioletni wiolonczelista opiekuje się synem swojej fikcyjnej żony.
nominacje
Zapomniane światło
(1996)
Milena Jelínek
Najlepsza muzyka
wygrane
Ubu król
(1996)
Luboš Fišer
nominacje
Kola
(1996)
Ondřej Soukup
Najlepsze zdjęcia
wygrane
Ubu król
(1996)
F.A. Brabec
nominacje
Kola
(1996)
Vladimír Smutný
Marian
(1996)
Štěpán Kučera
Najlepszy dźwięk
nominacje
Kola
(1996)
Zbyněk Mikulík
Spiskowcy rozkoszy
(1996)
Ivo Špalj
Najlepszy montaż
wygrane
Kola
(1996)
Alois Fišárek
Pięćdziesięciopięcioletni wiolonczelista opiekuje się synem swojej fikcyjnej żony.
nominacje
Marian
(1996)
Alois Fišárek
Ubu król
(1996)
Boris Machytka
Najlepszy film zagraniczny
wygrane
Trainspotting
(1996)
Danny Boyle
Narkoman Mark Renton postanawia zerwać z nałogiem. Jednak jego kumple tak łatwo na to nie pozwolą.
Najlepsze osiągnięcie scenograficzne
wygrane
Ubu król
(1996)
Jindřich Götz
nominacje
Spiskowcy rozkoszy
(1996)
Eva Švankmajerová
,
Jan Švankmajer
Nagroda Specjalna
Nagroda krytyków
wygrane
Kola
(1996)
Jan Svěrák
Pięćdziesięciopięcioletni wiolonczelista opiekuje się synem swojej fikcyjnej żony.
Nagroda za Box Office
wygrane
Dzień Niepodległości
(1996)
Przedstawiciele pozaziemskiej cywilizacji przypuszczają atak na największe metropolie.
Pluszowy Lew
Najgorszy film
wygrane
Už
(1995)
Zdeněk Tyc
Wyróżnieni w roku 1997
Kola
(
7/13
)
Ubu król
(
3/6
)
Zapomniane światło
(
2/5
)
Trainspotting
(
1/1
)
Dzień Niepodległości
(
1/1
)
Už
(
1/1
)
Spiskowcy rozkoszy
(
0/3
)
Marian
(
0/3
)
Underground
(
0/1
)
Szeptem
(
0/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.