Jerzy Gruza

7,0
893 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Jerzy Gruza

Makabra...Nie wiem, kto ogląda takie badziewie, jak filmy z udziałem beztalenć z Big Brothera...I o to całe halo, że wszystkim się podoba, ale jakoś nikt tego nie oglada =/ Poza tym, pan gruza powinien dziękować realizatorom tego reality show, za to, że zrobili mu reklame w swoim programie. Do bani =/ Ratuje go tylko "Pierścień i róża" :(

użytkownik usunięty
dorotka_14

Nie oceniaj go tylko przez pryzmat "Gulczasa" i "Yrka" - fakt, te 2 filmy to kompletny niewypał, ale jego wcześniejsze produkcje są w porządku.

dorotka_14

Ale po co robić takie filmy? Przecież wiadome było, że skazane sa na niewypał.

użytkownik usunięty
dorotka_14

No cóż - wpadki się zdarzają każdemu. Aczkolwiek przyznam się, że to nachalne promowanie Big Brotherowców po 1 edycji jakoś jeszcze zniosłem i to zapraszanie ich wszędzie, ale film z nimi to już przesada - od początku mówiłem, że to nie wypali. Mimo to jestem wdzięczny mu za kultowe seriale: Wojna domowa, Czterdziestolatek i Tygrysy Europy (seria 1, bo ta 2 to już zrobiona trochę na odwal), szczególnie ten ostatni przypadł mi do gustu, bo ukazuje całą prawdę o polskiej rzeczywistości. Pozdrawiam :-)

dorotka_14

Dobrze, twoje zdanie :-) A mnie się tylko podobał "Pierścien i róza" choć "40 latek był niezły", a Tygrysów nie oglądałam :) Ale baaaardzo stracił w moich oczach za te bardzo "infantylne" produkcje :) Jak mówiłam, są gusta i guściki :-) Także pozdrawiam :P

dorotka_14

Ogólnie można powiedzieć ze tylko czasem coś mu sie udaje...

użytkownik usunięty
Motorcycle_Boy

A ja polecam wszystkim 1 serię Tygrysów Europy, szkoda, że ta 2 zrobiona jest na odwal. To taka satyra naszych czasów. Dodam, że "Pierścień i róża" moim zdaniem ma 1 poważny minus - Kasia Figura. Nigdy za tą panią nie przepadałem. Jedynie w Kingsajzie mogę ją znieść.
Pozdrawiam :-)

użytkownik usunięty

Ja "Pierścień i różę"[za Zamachowskiego i Figure właśnie] , "Czterdziestolatka" i "Dzięcioła" uwielbiam , ale rzeczywiście na co mu był ten cały gulczas i yyrek..................

dla kasy co niejeden sie zeszmaci...

użytkownik usunięty
Boskigrom

Siemka. Masz na imie Robert?

Nie.

użytkownik usunięty
Boskigrom

http://www.wiocha.pl/strona_uzytkownika,851477

to nie ja, avatar był rysunkiem ogólnodostępnym w internecie, nie znam autora.

użytkownik usunięty
Boskigrom

Też krytykował w jednej wstawce WOŚP.

pozdrowienia dla niego

użytkownik usunięty

A jeżeli miałbym układać top jego filmów [i seriali] wyglądałby tak:

1.Czterdziestolatek
2.Przyjęcie na dziesięć osób plus trzy
3.Dzięcioł
4.Pierścień i Róża [film]
5.Wojna Domowa + 20 lat później + Przeprowadzka

jeżeli jednak seriale się nie liczą: na pierwsze miejsce wskakuje "Przyjęcie...".
Najgorsze:

1.Yyyyrek i Gulczas
2.Tygrysy Europy

dorotka_14

syf i malaria. Pan Gruza jest jak jeden z jego filmów "Na samym dnie". Bardziej stoczyć się juz nie mozna. To że za komuny coś tam nakręcił nie oznacza że jest chociaż przeciętny, żenuła.
"Kaczka to maks co może z ciebie być."

Boskigrom

straszny człowiek... żal.pl

daf

gdyby on chociaż straszyć potrafił...

użytkownik usunięty
Boskigrom

"To że za komuny coś tam nakręcił nie oznacza że jest chociaż przeciętny, żenuła" - ciekawa teoria. Oceniać kogoś tylko przez pryzmat 2 filmów i powtarzać teksty z filmu "Chłopaki nie płaczą", które też delikatnie mówiąc, nie są wysokich lotów.

Nie widziałem filmu "Chłopaki nie płaczą", ale jeśli tam też padło takie zdanie to mieli rację. Mogę oceniać kogoś nawet przez pryzmat 1 filmu.

Boskigrom

Gruza jest dość kiepskim reżyserem, jednak są jeszcze gorsi od niego - np. Łukasz Karwowski (reżyser "Kac Wawy"), Marek Piestrak (reżyser "Klątwy doliny węży" i "Łzy księcia ciemności"), Zbigniew Rebzda (reżyser "Powrotu wabiszczura"), Marian Terlecki (reżyser "Rób swoje, ryzyko jest twoje") czy Waldemar Szarek (reżyser "To my").

Gruzie przynajmniej niektóre produkcje wyszły. A że na stare lata wyreżyserował dwie chały, to inna sprawa.

Trojden

Masz słuszność. Wyraziłem się źle. Pan Gruza jest dnem jedynie na tle światowej kinematografii, ale wśród polskich elyt łartystów prezentuje się nawet powyżej przeciętnej.

dorotka_14

Wykazujesz się tępotą, nie czaisz ton sarkazmu, sączących się z tych filmideł, oraz kapitalnej sceny z Dariuszem, dla której warto było czekać pół filmu.

dorotka_14

Ten kultowy reżyser stworzył Czterdziestolatka i już za to należy mu się wieczna pamięć i chwała.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones